رو که نیست سنگ پای قزوینه!

اول:

نامه احمدی به شاهرودی رو می گم همون قضیه اعمال حداکثر رافت اسلامی در مورد بازداشت شدگان اخیر!

حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی
ریاست محترم قوه قضائیه
سلام علیکم
همانگونه که مستحضرید در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری که براساس دعوت و تحریک برخی افراد و جریانات سیاسی داخلی و با حمایت تبلیغاتی دشمنان خارجی روی داد، عده‌ای از شهروندان نیز بازداشت شدند.

نظر به گذشت مدت قابل ملاحظه از زمان بازداشت، انتظار می‌رود ضمن تسریع در رسیدگی همه جانبه به وضعیت کلیه متهمین و تعیین تکلیف آنان، دستور فرمایید با اعمال حداکثری رأفت اسلامی نسبت به آن دسته از شهروندان که ناآگاهانه در این مسیر قرار گرفتند، طعم گوارای محبت دینی و ملی را به آنان چشانده و در روزهای شادی و سرور ملت در اعیاد شعبانیه و به ویژه در آستانه میلاد پرخیر و برکت کانون مهر و عطوفت جهان حضرت مهدی(عج)، دلهای نگران بستگان و دوستان آنان را آرامش بخشیده و کام خانواده های محترمشان را با آزادی آنان شیرین سازند.

اینجانب رجاء واثق دارد که ملت بیدار و حماسه‌ساز ایران، دست در دست یکدیگر و با همدلی و مهرورزی همه عزم و توان خود را برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های عظیم کشور، در راستای اعتلا و عظمت و شکوه و افتخار بکار خواهد بست و دشمنان این سرزمین پاک و زرخیز را چونان همیشه رسوا و ذلیل خواهد ساخت.
بدیهی است کلیه دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط، هماهنگی کامل و همکاری لازم را با دستگاه محترم قضایی به عمل خواهند آورد. توفیقات جنابعالی و همه خدمتگزاران به ملت عزیز را از خداوند سبحان مسألت دارد.

محمود احمدی نژاد

دوم:

یه حس بدی دارم مثل همون موقع که صدام رو تو یه ده پیدا کردند و با چه فضاحتی گرفتنش و اعدامش کردند علیرغم جنایتهای صدام اصلن دلم نمی خواست آمریکایی ها یا اصلاً آدما اونو بگیرن و به سزای اعمالش برسونند همش دلم می خواست از طرف خدا دردی به جیگرش می افتاد تا جیگر همه حال بیاد یا اصلاً سنگ می شد آخه میدونید به نظرم اعدام برای اون جانی خیلی خیلی کم بود تازه بیشتر هم ناراحت شدم و هنوز هم  یه بغضی توی دلم مونده.

الغرض احساسم به من می گه چاره ای جز حذف احمدی باقی نمونده. خیلی دیر شده خیلی خیلی دیر شده. بوی تعفن برخاسته از شواهد و قرائن، همه اینو نشون میدن! اما اگه قراره حذفی رخ بده بازم دلم نمی خواد آدما اون حذف رو انجام بدن. ای خدا ایندفعه فقط و فقط خود خود خودت!

سوم:

یه سئوال تو گوشه ذهنم بدجوری داره منو اذیت می کنه!

به نظر شما آقای خامنه ای با آقای هاشمی چقدر اختلاف نظر دارند؟ وقتی  که احمدی با اینهمه جفتک پرانی ها به دستورات ولایی (انتصاب مشایی در دو پست مهم علیرغم نظر رهبری و عزل وزرای مورد نظر رهبری در 8 روز مانده به پایان کار) از نظر آقا نظراتش به نظرات اون نزدیک تره، پس با هاشمی چقدر باید اختلاف نظر داشته باشند؟

چهارم:

علیرغم داغدار بودن چند جانبه از شهیدان راه ازادی گرفته تا سقوط هواپیما و ... اما یه وقتایی یه کارایی آدمو بدجوری می خندونه یکیش حکم انتصاب مشایی به سمت رئیس دفتر ریاست جمهوریست که به یمن نزدیک بودن تولد امام حسین و یاران باوفایش تنظیم شده است! انگار روز سوم شعبان روز تولد یاران امام حسین هم باشه!

یکی دیگه اش هم ادعای فارس نیوز درباره زنده بودن ندا آقا سلطانه! و البته باید گفت که صد البته که شهیدان زنده اند الله اکبر 

آقای فارس نیوز به کوری چشم بعضی ها ندا که سهله! سهراب و اشکان و کیانوش و امیر و محسن روح الامینی و بقیه شهدای راه آزادی هم زنده اند! می خواهی اسماشونو بدونی می خوای بدونی چطور زنده شدند پس بخون!

۱ - ندا صالحی آقا سلطان، در جریان اعتراضات مردمی در روز شنبه ٣٠ خرداد ١٣٨٨در محلھٔ امیر آباد تهران (خیابان کارگر شمالی، تقاطع خیابان صالحی و کوچه خسروی) به ضرب گلوله کشته شد. انتشار فیلم کوتاهی از لحظات جان سپردن وی بازتابهای فراوانی در رسانه های جهان به دنبال داشت. محل دفن: بهشت زهرا قطعه ٢۵٧ ردیف ۴١ شماره ٣٢

۲ - اشکان سهرابی، ١٨ ساله،دانش آموز(پشت کنکوری)، محل فوت : تقاطع بوستان سعدی و رودکی (سلسبیل). وی به گواه شاهدان توسط نیروهای لباس شخصی در حین تظاهرات علیه جمهوری اسلامی به ضرب گلوله به قتل رسید.محل دفن: قطعه ٢۵٧ بهشت زهرا ردیف ۵٠ شماره ١٩
۳ - بهمن جنابی ٢٠ ساله، شاغل در مغازه نصب و تعمیرات شوفاژ. وی به گواه شاهدان توسط نیروهای لباس شخصی در حین تظاهرات علیه جمهوری اسلامی به ضرب گلوله به قتل رسید.
۴ - حسین طهماسبی جوان ٢۵ ساله می باشد که در جریان تجمعات اعتراضی روز دوشنبه ٢۵ خرداد ماه در خیابان نوبهار کرمانشاه مورد حمله ی مأموران مسلح وابسته به دولت قرار گرفته و در اثر ضربات وارده به قتل رسیده است. حسین طهماسبی بر اثر ضربات متعدد باتوم و اصابت این ضربات به سر توسط نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی کشته شد.. حسین به هیچیک از کاندیداها رأی نداده بود و آن روز برای اعتراض به خفقان و یکی از دوستان حسین می گوید صدها تن از مردم از نزدیک شاهد مرگ وی بودند. استبداد جمهوری اسلامی به خیابان آمده بود.

۵ - کیانوش آسا، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی در دانشگاه علم و صنعت ایران بود. او در جریان تظاهرات روز دوشنبه ٢۵ خرداد ١٣٨٨ در میدان آزادی تهران ناپدید شد و روز ٣ تیر ماه ١٣٨٨ در حالیکه تمام بدن او به علت ضربه های باتوم کبود شده بود، در سردخانه پزشکی قانونی تهران توسط خانواده اش شناسایی شد. پیکر کیانوش در شهر کرمانشاه به خاک سپرده شد. مراسمی به مناسبت یادبود این جان باخته در دانشگاه علم و صنعت ایران در ٧ تیر با وجود تهدید گسترده مسئولان دانشگاه و وزارت اطلاعات برگزار شد.

۶ - مهدی کرمی، مهدی کرمی ٢۵ ساله که در ٢۵ خرداد در تقاطع جنت آباد وخیابان کاشانی در اثر اصابت گلوله به گلو.

۷ - مصطفی غنیان دانشجوی مهندسی دانشگاه شریف که با تیراندازی نیروهای بسیج به قتل رسید. دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران. شب دوشنبه ٢۵ خرداد کوی دانشگاه تهران. محل دفن: مشهد

۸ - ناصر امیر نژاد (متولد: ١٣۶٢ - درگذشت: ٢۵ خرداد ١٣٨٨ ، تهران ) دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران در رشته هوا-فضا بود که در جریان راهپیمایی مردم تهران در میدان آزادی (در ابتدای خیابان محمد علی جناح در تیراندازی از ساختمان بسیج) در ٢۵ خرداد ١٣٨٨ کشته شد. پیکر این دانشجو در ٢٩ خرداد ١٣٨٨ در یاسوج تشیع و به خاک سپرده شد.

۹ - محمد حسین برزگر ٢۵ ساله، دیپلم شغل آزاد به دلیل اصابت گلوله به سر در تاریخ چهارشنبه ٢٧ خرداد در میدان هفت تیر جان باخت و در یکشنبه ٣١ خرداد بعد از تعهد گرفتن از خانواده در قطعه ٣٠٢ به خاک سپرده شد.

۱۰ - سید رضا طباطبایی ٣٠ ساله لیسانس حسابداری ، کارمند به دلیل اصابت گلوله به سر در ٣٠ خرداد در خیابان آذربایجان جان باخت و چهارشنبه ٣ تیربعد از تعهد گرفتن از خانواده در قطعه ٢۵٩ به خاک سپرده شد.

۱۱ - ایمان هاشمی ٢٧ ساله شغل آزاد به دلیل اصابت گلوله به چشم شنبه ٣٠ خرداد در خیابان آزادی جان باخت و چهارشنبه ٣ تیر در قطعه ٢۵٩ به خاک سپرده شد.

۱۲ - پریسا کلی ٢۵ ساله فارغ التحصیل رشته ادبیات به دلیل اصابت گلوله به گردن در یکشنبه ٣١ خرداد در بلوار کشاورز جان باخت و سه شنبه ٢ تیر در قطعه ٢۵٩ به خاک سپرده شد

۱۳ - محسن حدادی ٢۴ ساله طراح برنامه های کامپیوتری شنبه ٣٠ خرداد به دلیل اصابت گلوله بر پیشانی در خیابان نصرت جان باخت و سه شنبه ٢ تیر در قطعه ٢۶٢ به خاک سپرده شد.
۱۴ - محمد نیکزادی ٢٢ ساله فارغ التحصیل عمران در سه شنبه ٢۶ خرداد به دلیل اصابت گلوله به سینه در میدان ونک جان باخت و شنبه ٣٠ خرداد در قطعه ٢۵٧ به خاک سپرده شد.

۱۵ - علی شاهدی ٢۴ ساله بعد از دستگیری و انتقال به کلانتری در تهرانپارس یکشنبه ٣١ خرداد به دلایل نامعلوم در کلانتری جان باخت پزشکی قانونی علت مرگ وی را نامشخص اعلام کرده اما خانواده وی معتقدند به علت ضربات باتوم در کلانتری جان باخته است. وی ۴ تیردر قطعه ٢۵٧ به خاک سپرده شد.

۱۶ - واحد اکبری ٣۴ ساله شغل ازاد و متاهل دارای یک دختر ٣ ساله در شنبه ٣٠ خرداد به دلیل اصابت گلوله به پهلو در خیابان ونک جان باخت و سه شنبه ٢ تیر در قطعه ٢۶١ به خاک سپرده شد.

۱۷ - ابوالفضل عبدالهی ٢١ ساله فوق دیپلم برق ٣٠ خرداد در مقابل دانشگاه صنعتی شریف به دلیل اصابت گلوله به پشت سرجان باخت و سه شنبه ٢ تیر در قطعه ٢۴٨ به خاک سپرده شد.

۱۸ - سالار طهماسبی ٢٧ ساله دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی رشت شنبه ٣٠ خرداد در خیابان جمهوری به دلیل اصابت گلوله به پیشانی جان باخت ودوشنبه ٢ تیر در قطعه ٢۵۴ به خاک سپرده شد.

۱۹ - فهیمه سلحشور ٢۵ ساله دیپلم یکشنبه ٢۴ خرداد به دلیل اصابت باتوم به سر و خونریزی داخلی در میدان ولی عصر بعد از انتقال به بیمارستان در تاریخ ٢۵ خرداد جان باخت و ٢٧ خرداد در قطعه ٢۶۶ به خاک سپرده شد.

۲۰ - وحید رضا طباطبایی ٢٩ ساله لیسانس زبان انگلیسی چهارشنبه ٣ تیر در بهارستان به دلیل اصابت گلوله به سر جان باخت و ۶ تیر در قطعه ٣٠٨ به خاک سپرده شد.

۲۱ - فرزاد جشنی جوانی ایلامی فرزند سید جعفر، اهل شهرستان آبدانان ایلام، که برای امرار معاش در تهران به سر می برده است، در اثر حمله ی نیروهای رژیم جان خود را از دست داد. پیکر فرزاد با تدابیر امنیتی و با جلوگیری از اطلاع رسانی، در ١٩ ماه ژوئن، در شهر آبدانان به خاک سپرده شد .

۲۲ - شلیر خِضری، دانشجو، اهل شهر پیرانشهر، روز ١۶ ماه ژوئن، به هنگام حمله و یورش نیروهای رژیم به دانشگاه تهران، جان خود را از دست داده است. پیکر شلیر در شهر پیرانشهر، از سوی خانواده اش به خاک سپرده می شود.

۲۳ - یعقوب بروایه، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تئاتر در دانشکده هنر ومعماری دانشگاه تهران، روز چهارم تیر ماه توسط نیروهای بسیج از بام مسجد لولاگر مورد اصابت گلوله قرار گرفت، از ناحیه سر مجروح شد و بلافاصله توسط دوستانش به بیمارستان لقمان انتقال یافت اما به رغم تلاش پزشکان برای جان وی، در نهایت دچار مرگ مغزی
شد و به شهادت رسید. یعقوب بروایه فرزند دوم یک خانواده پنج نفری و اهل اهواز بود. وی متولد تیرماه ١٣۶١ بوده و در هنگام مرگ تنها ٢٧ سال سن داشت.به نوشته برخی سایت های خبری یعقوب بروایه که در کنترل کامل مامورین تحت مداوا قرار داشت، از این حادثه جان سالم به در نبرد. او تنها دقایقی پیش از مرگ چشم گشود، دستان مادرش را گرفت و زیر لب گفت: مادر من برای آزادی کشته شدم.... و چشم فروبست. گفته میشود ماموران امنیتی پیکر بی جان یعقوب را تحویل گرفتند و به محل نامعلومی بردند و سرانجام بعد از ۴٨ ساعت به خانواده او اطلاع دادند جسد یعقوب به خاک سپرده شده است. ماموران از خانواده او تعهد گرفته اند که از هرگونه اطلاع رسانی و برگزاری مراسم برای او خودداری کنند.

۲۴ - کاوه علی پور، ١٩ ساله، شنبه ٣٠ خردادماه در تهران به قتل رسید. بنا به گزارش وال استریت ژورنال: حکومت برای پس دادن جنازه کاوه علی پور معادل ٣٠٠٠ دلار پول گلوله از خانواده اش خواسته است!

۲۵ - سعید عباسی فر گلچی، ٢۴ ساله، فروشنده کیف و کفش، کسبه ساکن خیابان رودکی (سرسبیل)، مجرد، هویت یکی دیگر از جان باختگان اعتراضات روز شنبه در تهران است. سعید در خیابان رودکی تقاطع بوستان سعدی مقابل بانک پاسارگاد مورد اثابت گلوله قرار گرفته و جان میسپارد. وی کارگر کفش آرام در خیابان رودکی جنوب خیابان دامپزشکی بوده است ویدئویی از پیکر بی جان وی را اینجا مشاهده نمایید. در ٢٠ جون در خیابان رودکی به قتل رسید.

۲۶ - مبینا احترامی، دانشجوی بهبهانی دانشگاه تهران در جریان حمله انصار حزب الله و لباس شخصی ها به کوی دانشگاه در شامگاه ٢۴ خرداد مورد حمله وضرب و شتم قرار گرفته و جان خود را از دست داد. بهبهان شنبه ٣٠ خرداد در سوگ مبینا نشست و خانواده داغدارش را یاری نمود. مادر مبینا دیروز در میان ضجه هایی جانسوز گناه کشته شدن عزیز خود را از مسئولان می پرسید و از مردم می خواست نگذارند خون عزیزش اینگونه پایمال شود.. منبع دفتر تحکیم وحدت

۲۷ - فاطمه براتی، در جریان حمله انصار حزب الله و لباس شخصی ها به کوی دانشگاه در شامگاه ٢۴ خرداد مورد حمله وضرب و شتم قرار گرفته و جان خود را ازدست داد. گفته میشود پیکر این دانشجویان بدون اطلاع به خانواده ایشان و مخفیانه در گورستان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شدند. منبع دفتر تحکیم وحدت

۲۸ - کسری شرفی، در جریان حمله انصار حزب الله و لباس شخصی ها به کوی دانشگاه در شامگاه ٢۴ خرداد مورد حمله وضرب و شتم قرار گرفته جان خود را از دست داد. گفته میشود پیکر این دانشجو بدون اطلاع به خانواده ایشان و مخفیانه در گورستان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است. منبع دفتر تحکیم وحدت

۲۹ - کامبیز شعاعی، در جریان حمله انصار حزب الله و لباس شخصی ها به کوی دانشگاه در شامگاه ٢۴ خرداد مورد حمله وضرب و شتم قرار گرفته و جان خود را از دست داد. گفته میشود پیکر این دانشجو بدون اطلاع به خانواده ایشان و مخفیانه در گورستان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است. منبع دفتر تحکیم وحدت

٣۰ - محسن ایمانی، در جریان حمله انصار حزب الله و لباس شخصی ها به کوی دانشگاه در شامگاه ٢۴ خرداد مورد حمله وضرب و شتم قرار گرفته و در این بین جان خود را از دست داد. گفته میشود پیکر این دانشجو بدون اطلاع به خانواده ایشان و مخفیانه در گورستان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است. منبع دفتر تحکیم وحدت

٣۱ - فاطمه رجب پور ٣٨ ساله که به اتفاق مادرش سرور برومند در جریان تیراندازی نیروهای نظامی به مردم در تاریخ خردادماه در خیابان محمدعلی جناح جان باخت. پدر فاطمه ابراهیم رجب پور می گوید: به کمر و گلوی زن و دخترم تیر زده بودند. وقتی رسیدیم هردو غرق خون بودند. تشخیص پزشکان این است که در همان لحظه اصابت گلوله کشته شده اند.
٣۲ - سرور برومند ۵٨ ساله که به اتفاق دخترش فاطمه رجب پور در جریان تیراندازی نیروهای نظامی به مردم در تاریخ ٢۵ خردادماه در خیابان محمدعلی جناح جان باخت. همسرش ابراهیم رجب پور می گوید: به کمر و گلوی زن و دخترم تیر زده بودند. وقتی رسیدیم هردو غرق خون بودند. تشخیص پزشکان این است که در همان لحظه اصابت گلوله کشته شده اند.

٣٣ - علیرضا افتخاری، ٢۴ ساله خبرنگار ابرار اقتصادی. جسد علیرضا افتخاری، که در جریان جنبش اخیر مفقود شده بود؛ بعد از ٢۵ روز بی اطلاعی خانواده اش؛ روز دوشنبه ٢٢ تیر تحویل خانواده اش داده شده است.

۳۴ - احمد نعیم آبادی، او توسط قاتلان گردان ١١٧ عاشورا در میدان آزادی به ضرب گلوله به قتل رسید و جسد وی را روز ٣١ خرداد به خانواده اش تحویل دادند.

٣۵ - نادر ناصری، ٣٠ خردادماه در خیابان خوش جان باخت، محل دفن بابل

٣۶ - مسعود خسروی، در ٢۵ خردادماه در میدان آزادی جان باخت، مدفون در بهشت زهرا

٣٧ - مسعود هاشم زاده، در ٣٠ خرداد ماه در تهران جان باخت، وی به همراه خانواده اش در منطقه ستارخان تهران زندگی میکردند و در همان محل نیز توسط شلیک مستقیم نیروهای نظامی جان باخت اما به علت اینکه به خانواده اجازه دفن در تهران را ندادند, خانواده مجبور به انتقال ایشان به روستای مادریشان در گیلان (روستای ولی آباد خشک بیجار) شدند.

٣٨ - ایمان نمازی دانشجوی رشته عمران دانشگاه تهران، ٢۵ خردادماه ، کوی دانشگاه

٣٩ - سالار قربانی پارام ، ٢٢ ساله، بود در تظاهراتهای اخیر جان باخت.جمهوری اسلامی علت فوت را تصادف اعلام کرده است.پدر ایشان در میدان انقلاب جنب بانک رفاه مغازه لباس فروشی دارد. در میرداماد مراسمی برای بزرگداشت وی برگزار شد.

۴٠ - حسین طوفان پور درتظاهرات روز ٣٠ خرداد توسط نیروهای امنیتی در خیابان دستگیر شد. بر اساس اظهارات شاهدان عینی مزدوران ابتدا به شدت با چماق به دستش میزنند به شکلی که دستش کاملا شکسته و از بدن آویزان میشود.سپس با گلوله به سرش شلیک کرده و این جوان را در این تظاهرات به قتل میرسانند. محل دفن حسین درقطعه ٢٣٣ بهشت زهرا ثبت شده است .از خانواده طوفان پور ٢۴ میلیون تومان پول تیر خواسته اند اما آنها قبول نکرده و به مزدوران گفته اند ما چنین پولی را پرداخت نمیکنیم هر جا خودتون خواستید دفن کنید.

۴١ - تینا سودی، دانشجو، روز شنبه ٣٠ خرداد توسط گلوله ای در میدان انقلاب به قتل میرسد. اما ماموران مزدور به خانواده سودی گفته اند که اگر می خواهید جسدش را بگیرید باید بگوئید که با مرگ طبیعی مرده است.

۴٢ - حسین اخترزند، یکی ازجانباختگان حوادث اخیردراصفهان، محله مسجد لنبان، فردی به نام میباشدکه مجردبوده است ودرعین حال نان آورخانواده وخواهران وبرادرانش بوده است..

۴٣ - جعفر بروایه، استاد دانشگاه چمران اهواز و دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه تهران که برای شرکت در متحانات به تهران رفته بود ٢٨ جون، ٧ تیر در تظاهرات میدان بهارستان شرکت میکند واز ناحیه سرمورد اصابت یک گلوله قرار میگیرد که بعد از آن به یکی از بیمارستانها ی تهران منتقل وقبل از رسیدن به بیمارستان جان میبازد. جسد وی توسط یکی از دوستان وی شناسایی وبه اهواز منتقل وتحویل خانواده وی شد. مراسم دفن جعفر در حضور نیروهای امنیتی رژیم انجام گرفت.

۴۴ - حمید مداح شورچه، دانشجو،ی همراه با گروهی در صحن مسجد گوهرشاد دست به تحصن زد که توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. او در مدت بازداشت تحت شکنجه قرار گرفت تا در روز آزادی وی به دلیل شدت جراحات وارده جان سپرد.پزشکی قانونی علت مرگ وی را خونریزی مغزی اعلام کرده است.گفتنی است مراسم یادبود او روز یکشنبه ١۴ تیر برگزار شد.

۴۵ - مریم مهر آذین ٢۴ ساله در خیابان آزادی با شلیک گلوله جان باخت.

۴۶ - میلاد یزدان پناه ٣٠ سال در خیابان آزادی با شلیک گلوله جان باخت.

۴٧ - حامد بشارتی ٢۶ ساله در خیابان آزادی با شلیک گلوله جان باخت.

۴٨ - بابک سپهر ٣۵ ساله در خیابان آزادی با شلیک گلوله جان باخت.

۴٩ - ندا اسدی
۵٠ - امیر کویری . فارغ التحصیل از دبیرستان تطبیقی تهران
۵١ - فرزاد هشتی
۵٢ - امیر طوفانپور، (نیازمند تایید)
۵٣ - محمد، ١٢ ساله، (نیازمند تایید)
۵۴ - محرم چگینی قشلاقی فرزند میرزا قلی ٣۴ ساله – قطعه ٢۵۶ بهشت زهرا ردیف ١۴۶ شماره ١٣
۵۵ - محمد حسین فیضی فرزند غلامرضا ٢۶ ساله – قطعه ٢۵٧ بهشت زهرا ردیف ٣١ شماره ٢۵
۵۶ - رامین رمضانی فرزند مهدی ٢٢ ساله – قطعه ٢۵٧ بهشت زهرا ردیف ۴۶ شماره ٣٢
۵٧ - سهراب اعرابی ١٩ ساله که در زندان اوین زیر شکنجه جان باخت. سهراب اعرابی ١٩ ساله سال آخر دبیرستان و آماده برای امتحان کنکور در جریان خیزش انقلابی خرداد در ٣٠ خرداد روز شنبه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل می شود . بعد از پیگیریهای پی در پی خانواده بخصوص مادرش متوجه می شوند که وی در زندان اوین است, مادر این جوان در روز سه شنبه ١۶ تیر با گذاشتن کفالت در دادگاه انقلاب هر روز بعد از ظهر منتظر آزادی فرزند ش بود, با وجود این که این مادر می دانست که فرزندش در زندان اوین است ولی خیلی نگران بود و می گفت می ترسم بچه ام را بکشند. این مادر عکسی از فرزندش تهیه کرده بود و به هر زندانی که آزاد می شد عکس عزیزش را نشان می داد و از آنها می پرسید که آیا او را می شناسند و یا در زندان دیده اند؟ او می گفت به هر کجا و هر کسی مراجعه می کنم جواب نمی دهند و میگویند صبر کن آزاد میشود. این مادر کارش از صبح تا شب جلو زندان ماندن شده بود تا اینکه یک دفعه از طرف قاضی مر تضوی خبر آمد که سهراب اعرابی در زندان درگذشته است. خانواده اش را خبر کنید تا جنازه فرزندشان را تحویل بگیرند.

۵٨ - داود صدری، ٢٧ ساله روز ٢۵ خرداد در جریان تظاهرات میلیونی مردم تهران تیر خورده و به بیمارستان امام علی منتقل میشود. روز شنبه ٣١ خرداد خانواده برای آوردن داود به خانه به بیمارستان رفته که مطلع میشوند فرزندشان درگذشته است. روز یکشنبه ١ تیر در قبرستان بهشت شهدای ملارد دن میشود. گزارش شده که مقامات جمهوری اسلامی ٣۵٠ هزار تومن بابت پول تیر و ۶ میلیون هم بابت تحویل تحویل جنازه از خانواده داود درخواست کرده اند. همچنین گزارشات حاکی از آن بوده که به خانواده داود توصیه کرده اند که اعلام کند داود بسیجی بوده و توسط مردم به قتل رسیده است.

۵٩ - آرمان استخری پور، ١٨ ساله از شیراز که در درگیری های چند روز اخیر(زمان مجروح شدن نامعلوم است) شیراز در محله ابیوردی مورد اصابت باتوم قرار گرفته و به کما رفته بود. او که به منزل پیرزنی در حوالی درگیریها پناه برده بود روز دوشنبه ٢٢ تیر جان باخت و پیکر این عزیز جان باخته سه شنبه ٢٣ تیر برابر با ١۴ جولای در دارالرحمه شیراز به خاک سپرده شد. گفتنی است که پزشک آرمان علت مرگ وی را مرگ مغزی اعلام کرد.

۶٠ - سعید اسماعیلی خان ببین، ٢٣ ساله که بر اثر وارد شدن ضربه به سرش در حوادث تهران کشته شده است، در شهر خان ببین (استان گلستان) به خاک سپرده شده است. (جزئیات دقیق تر هنوز دریافت نشده است).

۶١ - مهرداد حیدری، روزنامه نگار مشهدی کشته شد ، مهرداد نقدهای تندی بر وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی در روز شنبه ٢٠ تیر نوشته بود و نسبت به فشار بر جوانان برای اعتراف گیری اعتراضات شدیدی کرده بود روز یکشنبه ٢١ تیر به طرز مشکوکی در مشهد به قتل رسید . به گزارش سایتهای انترنتی ، حیدری که پیشتر در روزنامه خراسان فعالیت داشت بنا به دلایلی به هفته نامه نسیم مشهد رفت و در آن نشریه در محیطی استانی به نوشتن پرداخت . وی خرداد ماه ، با دعوت روزنامه خراسان رضوی به آن روزنامه رفت و در یادداشت های ثابت روزنامه حضوری فعال به هم رساند . مهرداد حیدری در آخرین یادداشت خود ضمن انتقاد از وزارت اطلاعات در کسب اطلاعاتی ساختگی ، این وزرات خانه را محکوم به نداشتن اطلاعاتی کرد که با فشار بر جوانان قصد به دست آوردن آن را دارد .حیدری در این یادداشت ضمن برشمردن نکات منفی جریانات اخیر ایران ، آنها را دستمایه افرادی دانست که همیشه حق به جانب گرفته و بر دفاع از مردم حکایت می کنند.

۶٢ - علی فتحعلیان. محل جان باختن: روبروی مسجد لولاگرمحل سکونت: خیابان رودکی، خیابان شکوفه (خمسه).

۶٣ - ترانه موسوی، دختر جوانی که در تجمع مسجد قبا توسط نیروهای لباس شخصی و بسیجی بازداشت شده بود پس از چند هفته بی خبری سرانجام پیدا شد. از ترانه جز جسد سوخته ای در حوالی قزوین چیزی باقی نمانده است و نیروی انتظامی خانواده او را با تهدید و ارعاب وادار به سکوت کرده اند. ترانه موسوی آخرین بار بنا بر شهادت چند بازداشتی دیگر، آخرین بار در مقر پایگاه بسیج در حین بازجویی دیده شده است. نیروی بسیجی پس از آن این دختر جوان را از دیگر بازداشتیان جدا کردند و به او تجاوز جنسی کردند. ترانه موسوی چندین بار و توسط چندین بسیجی به وحشیانه ترین شکل ممکن مورد تجاوز قرار گرفت. بر اثر شدت جراحات وارده به رحم و مهبل بیهوش شد. بسیجیان که دیدند کار به جای باریک کشیده است بدن نیمه جان او را به بیمارستان امام خمینی کرج بردند به این امید که پارگی ی رحم و مهبل و مقعد او را به سانحه تصادف رانندگی نسبت دهند. در بیمارستان اما با معاینه پزشک معلوم می شود که علت جراحات وارده نه سانحه تصادف بلکه تجاوز جنسی بوده است. نیروهای بسیجی که به شدت سراسیمه و نگران شده بودند با مشورت و هماهنگی مقامات بالاتر خود پیکر نیمه جان و بیهوش ترانه را از بیمارستان خارج می کنند و به کلیه پرسنل بیمارستان دستور اکید می دهند در این باره سکوت کنند و با احدی صحبت نکنند. پرستاری که نمی خواهد نامش فاش شود اما ترانه موسوی را شناسایی می کند. نیروهای بسیجی او را به یکی از بیابانهای خلوت اطراف قزوین می‌برند. در همان حال که بی هوش بوده بر روی تن نیمه جانش بنزین ریخته و او را به آتش می کشند. به امید اینکه کلیه آثار و نشانه های تجاوز را از بین ببرند.

۶۴ - حسن کاظمینی، پدر بزرگ وی به نام علی کاظمینی طی نامه سرگشاده ای به مطبعات نوشته است: چند روز قبل نوه ١٩ ساله ام حسن، به خیابان انقلاب رفت تا به همراه همفکرانش برعلیه حقی که از کف داده بود، تظاهرات کند. در جمعی که برای آن مجوز نداده بودند حاضرشد و عواملی به ادعای آنکه تجمع غیرقانونی است با جمعیت حاضر برخورد کردند و حسن دیگربه خانه برنگشت.

۶۵ - آقای معزز ٢٧ ساله یکی از جانباختگانی است که در اعتراضات گسترده و خونین مردم تهران در ٣٠ خرداد ماه شرکت کرده بود. او حوالی میدان آزادی با اصابت گلوله به چشمش جان خود را فدای راه آزادی مردم ایران کرد.

۶۶ - محمد کامرانی، طبق گفته خانواده وی، محمد را در حالیکه تقریبا نیمه جان بوده و سراسر بدنش علائم باتوم و شکنجه بوده به تخت بیمارستان بسته بودند تا امکان فرار نداشته باشد . با تلاش خانواده بالاخره می توانند محمد را از بیمارستان لقمان مرخص و بلافاصله به بیمارستان مهر منتقل می کنند اما در آنجا پزشکان متخصص می گویند با توجه به اینکه عفونت تقریبا تمام بدن را فراگرفته امیدی در بهبود نیست و محمد ظرف کمتر از ٣ ساعت در تاریخ ٢۵ تیر جان میبازد. (منبع: کمیته بین المللی علیه اعدام)

/ 8 نظر / 4 بازدید
فریاد بی صدا

سلام . چی بگم والا اگه حرف هایی که درباره ی کشته شدگان می زنید درست باشه ، اگه یه مرد از غم و غصه دق کنه و بمیره نباید ملامتش کرد . راستی هند خوش می گذره ؟؟[نیشخند]

خصوصی!

کرگدن

آدم دیوونه میشه ...

نفیسه سادات علوی

اینها نمیذارن آدم احساس کنه که مرده اینها خون رو درون آدم به جوشش وامیدارن اینها آدمو زنده نگه میدارن با ظلم با دروغ اما و مکروا و مکرالله و الله خیرالماکرین

پاییز بلند

درووووووووووووووووووووووووووووووود من به اینها که جونشونو برای رسیدن به آرمانهاشون گذشتن افتخار میکنم و غرور و تعصبشونو می پرستم، اینا همه هزینه هایی هستند که ما داریم برای عبور از گذرگاه تاریخ پرداخت میکنیم... پاییز بلند

پاییز بلند

دروووووووووووووووووووووووووووووووووود ای هم قسم من ندای فریادیی تکان دهنده ام...! سوگند به خون پاک تو دختر خونین رنگ هرگز اجازه نمی دهم که این شرف در زیر پای دژخیم لگدمال شود پاییز بلند